VİDEOWALL SİSTEMLERİ
videowall
 
VideoWall sistemleri birden fazla ekranın bir araya gelerek daha büyük ekran boyutu oluşturulmasına olanak sağlamaktadır. bu sayede normalden daha büyük ekran ihtiyacı olan mekanlarda kullanışlı bir çözüm olmaktadır. Kullanım alanları oldukça geniştir. Evlerde büyük salonlarda, toplantı odalarında, mağazalarda, bankalarda videowall sistemleri yaygın olarak kullanılmaktadır.
Video wall sistemleri için ince çerçeveye sahip, tile özelliği olan, 7/24 çalışmaya uygun özel ekranlar kullanılmaktadır. Arka tarafta ise, ekranların görüntü yönetimini sağlayan videowall prosesoru veya video matrix cihazları kullanılmaktadır. DVI veya HDMI Matrix cihazları sayesinde birden fazla görüntü istenilen ekran veya ekranlara aktarılarak 2x2, 2x3, 3x3, 3x4 gibi ekran senaryoları oluşturulabilir.
 
Kullanım alanları çok geniş olan videowall sistemleri, başlıca toplantı salonları, izleme merkezleri, AVM, mağazalar olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır.
 
Video wall sistem ekranları yatay, dikey veya açılı olarak yerleştirilebilir. Burada kullanılacak olan alanın büyüklüğü ve kullanım amacı ön planda tutularak  tasarım gerçekleştirilebilir. Kullanılacak video wall ekranları seçiminde ortam ışık seviyesi ciddi önem taşımaktadır. Ortam ışık seviyesi ölçülerek kullanılacak videowall ekranlarının parlaklığı (Cd/m2) belirlenmelidir.
 
İdesis Mühendislik olarak, Videowall sistemlerinde başlıca aşağıda bulunan markaları kullanmaktayız.
 
video wall ekranları: LG, NEC, Samsung
VideoWall Prosesorleri: Barco, Datapath
Video wall Matrix: Atlona, Kramer, Extron
Kontrol tarafında ise kendimizin geliştirdiği özel bir yazılım kullanmaktayız. idewall yazılımı sayesinde ekranların tüm kontrolleri (aç/kapat, tile On/Off vb.) sağlanabilmektedir. Videowall ekran boyutlarına özel olarak kullanım arayüzü oluşturulabilir ve ekran senaryo geçişleri kişiye özel oluşturulan menüler sayesinde yönetilebilir. Bunlarla birlikte sistemde kullanılan kaynaklar da kontrol edilmeye uygun ise bu cihazlarda kontrole eklenebilir. Sistem kontrolü için iPad, android tablet ve PC ler kullanılabilir.
 
Aşağıda yaptığımı bazı uygulamaların, iPad için oluşturulmuş yönetim uygulaması ekran görüntülerini bulabilirsiniz.
Emniyer Genel Müdürlüğü ve Dupont firması için oluşturduğumuz yönetim yazılımı görselleri:
 
Dupont Videowall SistemiDupont Videowall SistemiDupont Videowall Sistemi
Emniyet Genel Müd 2x4 Video Wall sistemiEmniyet Genel Müd 2x4 Video Wall sistemiEmniyet Genel Müd 2x4 Video Wall sistemiEmniyet Genel Müd 2x4 Video Wall sistemiEmniyet Genel Müd 2x4 Video Wall sistemi
Emniyet Genel Müd 2x4 Video Wall sistemiEmniyet Genel Müd 2x4 Video Wall sistemiEmniyet Genel Müd 2x4 Video Wall sistemi
 
Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat 11 No.1725 Şişli / İstanbul
info@idesis.com.tr
Müşteri Hizmetleri +90(212) 220 85 25
Her Hakkı Saklıdır. © İdesis Mühendislik | www.idesis.com.tr digiclick dijital reklam ajansı